Tarihçe

Biz Kimiz ?

Tarihçe

1956 yılında Kemal ÜNEŞ' in Erzurum'da yaktığı ışıkla, adım adım büyüyerek bugünkü konumunu elde eden ÜNEŞLER A.Ş , 52 yıllık geçmişine nice başarılar sığdırmıştır.

Eski adı KİTAŞ A.Ş olan firmamızın, 1995 yılında bir kardeş şirketi olarak kurulan ÜNEŞLER A.Ş , 2001 yılında şirket sahipleri Ömer ve Cemal ÜNEŞ kardeşlerin ayrılması ile iki ayrı şirket olarak faaliyetlerini devam ettirmişlerdir.

ÜNEŞLER A.Ş Genel Müdürü Cemal ÜNEŞ' in hep daha iyiyi hedefleyen, inovatif vizyonuyla her geçen gün daha da büyüyerek bugünkü konumunu elde eden ÜNEŞLER A.Ş , gelişime adanmış bir kurum kültürüyle faaliyetlerini sürdürmektedir. ÜNEŞLER A.Ş projelerini gerçekleştirdiği ülkenin refahını artırmayı, ekonomik ve toplumsal katkı sağlamayı kurumsal sorumluluklarının temel unsuru olarak görmektedir. Bu çerçeve de geçmişten bugüne şirketimizin gerçekleştirmiş olduğu projelerden bir kaçını sayacak olursak; Erzurum da birçok lise ve ilköğretim okulu inşaatı, yine Erzurum da Numune Hastanesi inşaatı, Erzurumda askeri hangar inşaatları, 1971 Bingöl depreminde deprem konutu inşaatı, Çobançeşme Yem Sanayi fabrikası, İzmir Alaybey tersanesinde gemi hangarları inşaatı, İstanbul Haliç tersanesinde gemi hangarları inşaatı, Gebze-İzmit otobanının yarma,dolgu ve sanat yapıları, Karayollarında sayılamayacak kadar çok yol inşaatları gerçekleştirmiştir. Ayrıca İstanbul ili içerisinde sayısız alt ve üst yapı projeleri ÜNEŞLER A.Ş. tarafından başarıyla gerçekleştirilmiştir.

90'lı yıllarda büyükşehirlere göçün artması ile belediyecilik hizmetleri önem kazanmıştır. ÜNEŞLER A.Ş de gelecek vizyonunu buna göre şekillendirerek hizmet sektörüne önem vermiş, bu hususta bir çok belediye ve kamu kuruluşunun en önemli stratejik ortağı olmuştur.

ÜNEŞLER , 1984 yılında Türkiye'de ilk Bakırköy belediyesi tarafından özelleştirilen, Bahçelievler'in bir kısmının çöp toplama işiyle girdiği sektörde, her zaman yeniliklerin öncüsü olmuştur. Bugün grup içi faaliyetlerin büyük çoğunluğunu oluşturan "atık toplama" sektöründe 1400 çalışanı 200 e yakın aracı ile 24 saat - 365 gün kesintisiz hizmet vermektedir. Halen Güngören, Beylikdüzü, Silivri ve Silivri'nin beldesi olan Çanta Bölgesin'de atıkların toplanması ve çevre temizliği işini başarıyla gerçekleştirmektedir.

ÜNEŞLER ayrıca her türlü alt yapı ve üst yapı , kanalizasyon, yol, bordür, tretuvar inşaatları, park - bahçe bakımı hizmeti ile atık maddelerin ayrıştırılması, geri dönüşüm yoluyla ekonomiye kazandırılması alanında en deneyimli firmaların başında gelmektedir.

Üneşler Grup

E-bülten Aboneliği

Haber, Duyuru, ve her türlü gelişmeden haberdar olmak için e-bülten aboneliğini yaptırınız